Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby uzyskać więcej informacji na temat produktów wchodzących w skład systemu podkładów podłogowych. Nasi konsultanci udzielą Ci niezbędnych porad, poinformują o cenie oraz podpowiedzą, jak złożyć zamówienie.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Opis produktu

System podkładów podłogowych Lafarge to posadzka, którą wykonuje się w oparciu o mineralną pianę izolacyjną Airium™. Pianę wytwarza się na miejscu budowy w mobilnym Airium™ Trucku i dostarcza na miejsce aplikacji wężem. Ostatnią warstwą systemu podłogowego może być cementowy podkład podłogowy iX CPP20 dostarczany miksokretem lub samopoziomująca posadzka anhydrytowa Agilia Sols A, która dostarczana jest na miejsce wężem z pompy. Dowiedz się więcej! 

Piana izolacyjna Airium™ – szybka i dokładna aplikacja

Do zalet mineralnej piany izolacyjnej Airium™ należy szybkość jej układania. Dzięki mobilnej wytwórni zlokalizowanej na miejscu budowy nie ma konieczności transportu i magazynowania materiałów izolacyjnych. To trwałe i skuteczne rozwiązanie, które sprawdzi się w różnego typu konstrukcjach. Płynna konsystencja zapewnia doskonałą szczelność izolacji, zabezpieczenie instalacji biegnącej po podłożu, a także gwarantuje brak odpadów.

Cementowy podkład podłogowy iX CPP20

iX CPP20 to cementowy podkład podłogowy, który jest bardzo plastyczny i można go wykonać w optymalnie krótkim czasie. Charakteryzuje go podwyższona trwałość i niski skurcz oraz wysoka wytrzymałość na ściskanie. Pozwala na efektywniejsze wykorzystanie ogrzewania podłogowego ze względu na dobrą przewodność cieplną oraz montaż większości okładzin wierzchnich bez potrzeby wzmacniania podłoża (podkładu).

Posadzka anhydrytowa Agilia Sols A – bez dylatacji i zbrojenia

Wylewka anhydrytowa Agilia Sols A wykazuje dużą wytrzymałość na ściskanie i zginanie, co eliminuje konieczność wykonania zbrojenia oraz dylatacji (do 300 m² dla posadzek z ogrzewaniem i do 900 m² dla posadzek bez ogrzewania). W konsekwencji warstwa podkładu może być cieńsza, co wpływa na zmniejszenie kosztów budowy.

Elementy systemu podkładów podłogowych

System podkładów podłogowych może składać się z wymiennych elementów, które razem gwarantują nośność i trwałość, możliwość dowolnego wykończenia podłogi oraz izolacyjność termiczną i akustyczną, gwarantowaną przez przepisy prawne. W jego skład wchodzą:

  • mineralna piana izolacyjna Airium™,
  • anhydrytowy podkład podłogowy Agilia Sols A lub
    iX CPP20,
  • elementy dodatkowe (np. maty akustyczne).

Przykładowy przekrój – Podłoga na gruncie

Wiecej gotowych przekrojów

Video