Co zyskujesz dzięki systemowi podkładów podłogowych Holcim?

Jedno rozwiązanie od wiodącego dostawcy

Szybsze i sprawniejsze wykonanie

Mniejszy nakład pracy

Brak magazynowania, transportu i cięcia materiału

Brak gromadzenia i utylizacji odpadów

Zgodne z normami parametry izolacji termicznej i akustycznej

Nasze rozwiązanie stanowi warstwę nośną dla docelowej podłogi (drewno, gres, żywica itp.) i gwarantuje wymaganą przepisami izolacyjność termiczną oraz akustyczną budowli. Nie wykorzystuje domieszek i jest oparte na jednorodnej, stabilnej i sprawdzonej recepturze. Proces tworzenia podkładu jest prosty i pozwala na pracę nawet przy nierównych podłożach.

System składa się z:

    1. mineralnej piany izolacyjnej Airium™ (stosowana alternatywnie ze styropianem Izolbet)
    2. podkładów podłogowych – anhydrytowego Agilia Sols A lub cementowego iX CPP20 – do wyboru w zależności od potrzeb

Elementy systemu Holcim gwarantują Twoim konstrukcjom:

Anhydrytowa posadzka

Anhydrytowa posadzka Agilia Sols A jest układana na warstwę izolacji Airium™ i jest aplikowana wężem. Umożliwia 2-krotnie szybsze wykonanie niż w przypadku wylewki z miksokreta. Jest samorozlewna i samopoziomująca dzięki płynnej konsystencji. Rekomendowana na ogrzewanie podłogowe dzięki dobremu przewodzeniu ciepła. Dzięki wytrzymałości nadaje się do wykonywania dużych powierzchni bez dylatacji.

Cementowy podkład podłogowy

iX CPP20 to cementowy podkład podłogowy, wytwarzany na budowie klasyczną metodą przy użyciu miksokreta. Nowoczesny produkt do tradycyjnego rozwiązania. Nie wymaga używania dodatkowej chemii. Pozwala stosować dowolne okładziny wierzchnie. Cechują go niski skurcz i duża wytrzymałość na ściskanie. Współpracuje z ogrzewaniem podłogowym. Świetnie nadaje się do pomieszczeń mokrych. Zachowuje właściwości robocze 4-krotnie dłużej niż wymagają normy.

Styropian podłogowy

Styropiany podłogowe Izolbet charakteryzują się zwiększoną odpornością na ściskanie, która wynika z ich wytrzymałości. Materiały mogą być stosowane w aplikacjach wymagających przenoszenia średnich obciążeń mechanicznych (do 3000 kg/m2), co ogranicza ryzyko spękań oraz osiadania posadzki podczas eksploatacji. Najczęściej stosowanymi i rekomendowanymi są styropiany białe EPS 100 lub EPS 80 oraz styropiany grafitowe, wykorzystywane na posadzkach, gdzie nie można zastosować większych grubości termoizolacji.

Dowiedz się więcej o kosztach rozwiązania

Nasz specjalista dokona wyceny Twojej realizacji, a także chętnie odpowie na wszelkie pytania i udzieli niezbędnych porad.

Do jakich konstrukcji nadaje się system Holcim?

Wysoka elastyczność i skuteczność naszych rozwiązań powoduje, że znajdują zastosowanie do wielu rodzajów konstrukcji w różnorodnych inwestycjach.

Podłogi na gruncie

Podłogi na stropach międzykondygnacyjnych

Poddasza użytkowe i nieużytkowe

Renowacje i modernizacje stropów i posadzek

Stropodachy i tarasy na dachach

1.
Wybierz system dopasowany do Twoich potrzeb
2.
Złóż zapytanie ofertowe
3.
Omów warunki współpracy z konsultantem Holcim
4.
Otrzymaj gotowy materiał prosto na budowę

Opowiedz mi o swojej inwestycji, a przedstawię Ci wycenę realizacji z wykorzystaniem systemu podkładów podłogowych Holcim

Wycenię Twój projekt!

    Jak nasz system usprawnił pracę wykonawców, którzy go stosowali?